• YANIK ÜLKEDE BAĞ BOZUMU  

   

  Tur Takvimi Çok Yakında Duyurulacaktır


   
  YANIK ÜLKEDE BAĞ BOZUMU

  22 – 23 Eylül 2012 / 1 Gece 2 Gün


  Antik çağdan günümüze şarabın öyküsüne tanık olmak, bağ bozumu, şarap üretim aşamaları, tadımlar, yemek şarap uyumu kısacası şaraba dair her şeyin keyfini çıkarmaya davetlisiniz…

  1500 dönümlük üzüm bağlarının arasında yer alan Kula’daki butik otel kapılarını ilk kez bize açacak. Oteldeki her bir odanın ayrı bir ismi var. Odalar isimlerini bağlarda yetiştirilen 16 ayrı üzüm türünden alıyor. Bağların arasına yapılmış şarap üretim tesisi, mahzeni, şarap tadım ve satış bölümlerinin yer aldığı, şarabınızı yudumlarken kitap okuyabileceğiniz alanları da düşünülmüş bir tesis…


  Guzergah

   

  1.Gün 21 Eylül 2012, Cuma
  İSTANBUL – İZMİR – KULA BAĞLARI
   
  İzmir Adnan Menderes Havaalanı’nda saat 09.30’da buluşuyoruz.  Aracımıza binip Kula’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat süren yolculuk sonrası Kula’daki bağ evine ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra önoloğumuz Saba Açıkgöz ile tanışıp öğle yemeğine geçiyoruz. Öğle yemeğinde mevsim salatası, ızgara tavuk, tatlı olarak da Kula’nın meşhur tahinli pidesinden yiyoruz. Yemeklerimize uygun olarak seçilmiş Yanık Ülke Estet 2010 ve Yanık Ülke Oz 2010 şarapları eşlik edecek. Yemek-şarap uyumunun konuşulduğu keyifli yemeğimizin ardından dinlenmek için serbest zamanımız oluyor. 

  Dileyen misafirlerimiz bağ evinin havuzunda vakit geçirebilirler. Akşamüzeri günün en keyifli kısımlarından birine sıra geliyor şarap tadım seminerine geçiyoruz. Şarabın rengine, kokusuna, tadına bakarak şarabı tanımlamayı öğreniyoruz. Farklı şarap çeşitlerini peynir eşliğinde tadıyoruz. Arzu edenler tadım yapıp beğendikleri şaraplardan satın alabilecekler. Tadımın ardından çok özel bir menü ve uygun şarap eşliğinde akşam yemeğine geçiyoruz. 

  Yemekte antre taze otlu, köz kapya biberli ahtapot salatası, ızgara balık ve salata olacak. Menümüze beyaz şarap eşlik edecek. Ardından, tatlı olarak mevsim meyveleri var. Yemek şarap uyumu, hangi şarapla neler yeneceği hakkında tüm ipuçlarını, şarap ve bağcılık konularını Saba Bey’den dinleyeceğiz. Keyifli bir gecenin ardından odalarımıza çekiliyoruz.
   
   
  2.Gün 22 Eylül 2012, Cumartesi
  KULA BAĞLARI GEZİSİ-ŞARAP ÜRETİM AŞAMALARI VE ŞARAP TADIMLARI
   
  Güne keyifli bir kahvaltı ile başladıktan sonra bağları geziyoruz. Bu bağlarda şato tipi şarap üretimi yapılıyor, bu tarz üretim şarabın kalitesinin artmasını sağlıyor. 1500 dönümlük arazide 16 ayrı üzüm türünün yetiştirildiği bağlarda gezip üzüm topluyoruz. Topladığımız üzümlerin fabrikaya getirilmesinin ardından üretim aşamaları hakkında bilgiler alıyoruz. Tanklarda ve fıçılarda bulunan henüz şişelenmemiş şaraplardan tadıyoruz. Şarabın istenilen olgunluğa ve kaliteye ulaşıp ulaşmadığını anlamaya çalışıyoruz. Şaraphaneden bağ evine dönüp öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeğinde; Mevsim salata, napoliten soslu makarna, şefin ızgara köftesine Pamukkale Anfora Rose şarapları eşlik edecek. Tatlı olarak dondurma eşliğinde krem karamel var. Bağların ve bu güzel tesisin keyfini çıkardıktan sonra saat 16.00’da buradan ayrılarak havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası saat 18.30’da havalimanına ulaşıyoruz.
   
   

  İçerikler

   

  Fiyat:

  Çift kişilik odada kişi başı: 540 TL

  Tek kişilik oda farkı: 100 TL

   

  Fiyata dâhil olan hizmetler:

  * Uçak biletleri dışında her şeyi dâhil ettik, size sadece bu güzel hafta sonunun keyfini çıkarmak kalıyor.

  * Kula bağlarındaki butik tesiste bir gece konaklama

  * Bağ evinde yenilecek tüm öğle ve akşam yemekleri

  * Şarap tadım semineri ve tadım yapılan şaraplar

  * Yemeklerdeki şaraplar

  * İzmir Adnan Menderes Havalimanı –Bağ evi arasındaki ulaşım

  * Seyahat sigorta paketi. (65 yaş üzeri misafirlerimize sigorta sürpirim farkı yansıtılacaktır.)

  * Otoban ve otopark ücretleri

   

  Fiyata dâhil olmayanlar:

  * İstanbul/İzmir - İzmir/İstanbul uçak biletleri

  *Uçak biletleri dışında her şeyi dâhil ettik, size sadece bu güzel hafta sonunun keyfini çıkarmak kalıyor.

   

  Notlar:

  * Tura son kayıt tarihi 07 Eylül 2012, cuma günüdür.

  * Tur kaydı ödemenin yapılması ile kesinlik kazanır. Seyahat sigortasının geçerli olabilmesi için turdan önce “Tur katılım sözleşmesi” imzalanması gerekmektedir.

  * Mücbir sebepler dışında “Tur katılım sözleşmesi”nde yer alan iptal-iade koşulları geçerlidir.

  *  65 yaş üzeri misafirlerimizin sigortadan oluşan sürprim farkı fiyata yansıtılacaktır.

  * Araç büyüklüğü katılımcı sayısına göre belirlenir. Turumuz en az 16 yetişkin misafirin katılımı ile gerçekleşir.

  * Acentemiz zorunlu durumlarda tur içeriğine sadık kalmak koşuluyla tur programında değişiklik yapabilir.

   

  Uçak ve Visa

  Oteller

  Yorumlar

  Okuma Listesi

  Sosyal Ağ

  Dosyalar (1)

   
  AKTÜEL ARKEOLOJİ TRAVEL 0212 244 25 02, info@aktuelarkeolojitravel.com Ana Sayfa | Kurumsal | İletişim