• ATATÜRK’ÜN İZİNDE İSTANBUL  

   

  Tur Takvimi Çok Yakında Duyurulacaktır

  165.00 TL


   
  Sanat Tarihçi Atilla Tuna bize, Atatürk'ün gençlik, savaş ve İstanbul'da Cumhurbaşkanlığı yıllarını fotoğrafla destekleyerek anlatacak.


  Guzergah

   

  Harbiye Askeri Müzesi ile başlayacak gezimizin ardından, Dolmabahçe Sarayı’ndaki gezimizde bizi bir sürpriz bekliyor: Atatürk’ün tekerlekli sandalyesini görme fırsatı bulacağız. Bir buçuk saat süren gezimizden sonra otobüslerimize binip Atatürk’ün Akaretler ’deki evinin önünden geçerek (büyük ihtimal burası son moda bir mağaza olmuştur) sırasıyla Şişli Atatürk Evi (dışarıdan) (bir dönem ruh ve sinir hastalıkları kliniği olarak kullanılmış), daha sonra ki rotamız Florya Atatürk Köşkü olacak. Florya’da öğle yemeği ve ziyaretlerden sonra sırasıyla, Saray Burnu’ndaki Atatürk Heykeli’ni, Karaköy'den geçerken Con Paşa Lokantası’nı (önünden), Tarlabaşı’ndan inerek Beyoğlu'nda Atatürk’ün yaşadığı, yemek yediği, vb. bazı mekânları (Madam Corinne’in evi, Çiçek Pasajı, Zeuve Birahanesi, Salih Fansa Evi, Pera Palas) görüp, en önemlisi Atilla Tuna’dan dinleyeceğiz. En son Tepebaşı bahçesinin geçmişini dinleyip turumuzu sonlandırmak üzere Taksim AKM önüne hareket edeceğiz.

  İçerikler

  Buluşma Yeri ve Saati:

  1. Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önü, saat 08.30

  2. Taksim AKM önü, saat 09.00

   Fiyata Dâhil Hizmetler: Ulaşım, uzman rehberlik, bağışlar, müze giriş ücretleri (Dolmabahçe Sarayı), sabah poğaçası, öğle yemeği (Florya Atatürk Köşkü’nde), çay ikramı.

   Hediyemiz: Tur bilgi kitapçığı.

   İptal Koşulları

  • Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

  • Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

  • Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise, herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.

  • Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.

  • Günübirlik turlarımızda 07-12 yaş grubu için indirim uygulanmamaktadır.  

  Uçak ve Visa

  Oteller

  Yorumlar

  Okuma Listesi

  Sosyal Ağ

   
  AKTÜEL ARKEOLOJİ TRAVEL 0212 244 25 02, info@aktuelarkeolojitravel.com Ana Sayfa | Kurumsal | İletişim