• Cadde-i Kebir’den İstiklal Caddesi’ne, Beyin Oğlundan Taksim’e PERA'NIN HİKÂYESİ  

   

  Tur Takvimi Çok Yakında Duyurulacaktır

  95.00 TL


   
  İstanbul’un Avrupa yüzüdür Beyoğlu… Birçok “ilk”ler burada yaşanmıştır. İlk müzik dükkânları, ilk şapka dükkânları, ilk kuaförler, ilk bale okulu...

  Önceleri ağaçlarının çokluğu ile ünlüydü ve burada yetiştirilen incirlerden dolayı burası “incirlik” anlamına gelen Sykai (Sycaedes) olarak adlandırıldı. Hellenistik Dönemde Avrupa’dan Anadolu’ya geçen Galatyalı savaşçı kabileler, Kral Nikomedes tarafından Byzantion’un karşı kıyısında incirlik alana yerleştirildi ve zamanla burası Galatia olarak adlandırılmaya başlandı. Konstantinapolis’in mimari olarak yücelmeye başladığı Justinianos döneminde yeni yapılar yapıldığı için ismi bu kez Justinianai olarak adlandırıldı. İlerleyen dönemlerde Konstantinapolis’in karşısında büyüyen bir kent ortaya çıkmaya başlayınca bu kez “karşı taraf” ya da “nehrin ötesi” anlamına gelen Peraia kelimesi halk tarafından kullanılır oldu.


  Guzergah

  Fransız Konsolosluğu, Cumhuriyet Anıtı, Taksim Maksemi, Eptalofos Kahve ve Gazinosu (günümüzde yok), Ayias Trias Kilisesi, Zapyon Kız Okulu, Esayan Kız Ermeni Lisesi, Surp Harutyun Ermeni Kilisesi, Surp Asdvadzadzin Ermeni Katolik Kilisesi, Afrika Hanı, Rumeli Pasajı, Ağa Camii, Odeon Tiyatrosu (günümüzde yok), Cercle d’Orient Binası, Emek Sineması, İnci Pastanesi, Alkazar Sineması, Anadolu Pasajı, Anadolu Birahanesi, 3. Vakıf Han, Yunanistan Başkonsolosluğu, İtalyan Kız Ortaokulu, Zoğrafyon Rum Erkek Lisesi, Halep Pasajı, Tokatlıyan Oteli, Avrupa Pasajı, Çiçek Pasajı, Balık Pazarı, Ermeni Üç Horan Kilisesi, Galatasaray Lisesi, Galatasaray Postanesi, Krepen Pasajı, Pera House (İngiltere Elçiliği), Hacopulo Pasajı, Panayia İsidion Kilisesi, Olivo Geçidi, Rejans, Aznavur Pasajı, Elhamra Hanı, Elhamra Sineması, Concordia Tiyatrosu (günümüzde yok), St. Antuan Kilisesi, Lion Mağazası (günümüzde yok), İngiliz Kız Okulu, Franz Mist’in Evi, Masonlar Büyük Locası, Maison de France, St. Luis Kilisesi, İtalyan Lisesi, Venedik Sarayı, Fransız Kapitülasyon Mahkemesi, İspanyol Sefareti, Glavany Apartmanı, Hollanda Şapeli, Hollanda Sefareti, Santa Maria Draperis Kilisesi, Suriye Hanı, Markiz Pastanesi, Lebon Pastanesi, Rus Sefareti, Botter Apartmanı, Narmanlı Hanı, İsveç Sefareti, Tünel Pasajı, Metro Hanı,

  İçerikler

  Buluşma Yeri ve Saati: 09:30

  Fiyata dâhil hizmetler: Uzman rehberlik, sabah kahvaltılık poğaça, kilise ve camilerdeki bağışlar, öğle yemeği, çay ikramı, müze giriş ücretleri.

  Hediyemiz: Tur bilgi notları

  İptal Koşulları

   

  • Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

  • Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

  • Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise, herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz.

  • Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Antonina Turizm sorumlu tutulamaz.

  • Günübirlik turlarımızda 07-12 yaş grubu için indirim uygulanmamaktadır.

   

   

  Uçak ve Visa

  Oteller

  Yorumlar

  Okuma Listesi

  Sosyal Ağ

   
  AKTÜEL ARKEOLOJİ TRAVEL 0212 244 25 02, info@aktuelarkeolojitravel.com Ana Sayfa | Kurumsal | İletişim